Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Węgiel aktywny w filtracji wody: co musisz wiedzieć

Węgiel aktywny w filtracji wody: co musisz wiedzieć

Oczyszczanie wody z substancji szkodliwych ma ogromne znaczenie w kontekście jej walorów odżywczych. Szczególnie pomocny jest filtr węglowy. Jak działa i za co właściwie odpowiada? Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem – jego lektura wyposaży Cię w niezbędną wiedzę na temat filtracji wody.

Filtr węglowy do wody – co usuwa i dlaczego warto w niego zainwestować?

Omawiając temat filtrów węglowych do wody, przyjrzyjmy się najpierw temu, czym właściwie jest węgiel aktywny. Pierwiastek ten to substancja znana z pochłaniania zanieczyszczeń w szybki i skuteczny sposób. Nawet niewielka jego ilość może zaabsorbować szereg różnych zanieczyszczeń chemicznych. Ta odmiana węgla jest elektrododatnia co oznacza, że jest w stanie zatrzymywać w sobie te zanieczyszczenia. Węgiel aktywny ma szereg różnych zastosowań – sprawdza się szczególnie przy oczyszczaniu wody pitnej. Gdzie stosuje się filtry węglowe? Przykłady można mnożyć – oprócz wspomnianych już filtrach do wody, nie można zapomnieć również o dzbankach filtrujących, butelkach filtrujących, a także stacjach uzdatniania wody.

Co daje filtr węglowy, czyli korzyści z używania węgla aktywnego

Filtry węglowe, które stają się częścią systemów uzdatniania wody, mogą przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim produkty tego typu mogą usuwać nawet do osiemdziesięciu substancji chemicznych – i to całkowicie! Uczestniczą również w redukowaniu zagrożeń, jakie mogą stanowić inne niepożądane składniki wody.

Co daje filtr z węglem z węglem aktywnym? Warto podkreślić, że węgiel absorbuje nie tylko chemikalia. Odpowiada również za pochłanianie herbicydów oraz pestycydów, których spożywanie może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Filtr z węglem aktywnym zatrzyma także inne nieorganiczne zanieczyszczenia sprawiając, że nasza woda będzie czysta i smaczna. Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o tym, że filtry węglowe nie usuwają z wody zdrowych minerałów. Zarówno magnez, jak i potas, sód i wapń zostają w substancji; spożywanie takiej zmineralizowanej wody na pewno będzie miało zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Jak wybrać odpowiedni filtr z węglem? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Istnieje wiele różnych sposobów na to, by nasza woda z kranu nadawała się do picia. Systemy uzdatniania wody działają w oparciu właśnie o filtry węglowe; to od nas zależy, który rodzaj filtru wybierzemy. Najważniejszym aspektem, który pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję, jest stan wody; dobrze byłoby wykonać badania, by wiedzieć od razu, w jakim jest ona stanie. Dysponując takimi informacjami będziemy mogli zdecydować, czy potrzebujemy filtra do odżelaziania, zmiękczającego wodę czy mającego jeszcze inne właściwości. Jeśli poszukujesz profesjonalnego doradztwa właśnie z zakresu uzdatniania wody, to proponujemy Ci nasze usługi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i dysponujemy zasobem wielu skutecznych produktów, które mogą Ci się przydać. Nasza oferta obejmuje również wspomniane już wkłady węglowe. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl