Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Zbyt duża zawartość żelaza i manganu sprawia, że woda staje się niezdatna do użycia. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zdecyduj się na odżelaziacze wody dostępne w EKO-SERWIS POLSKA. Są to urządzenia, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się nieprzyjemnego smaku i zapachu wody. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, jak prosto i skutecznie możesz uzdatnić wodę w swoim domu.

 

Odżelaziacze i odmanganiacze do wody

Odżelaziacz wody Supreme Oxyline 42 Plus    Odżelaziacz wody Supreme Oxyline 42 Plus
Producent: SUPREME
Cena:

4 050,00 zł

Cena netto: 3 292,68 zł

Odżelaziacz wody Supreme Oxyline 56 Plus Odżelaziacz wody Supreme Oxyline 56 Plus
Producent: SUPREME
Cena:

4 490,00 zł

Cena netto: 3 650,41 zł

Odżelaziacz wody Supreme OxylineE 28 Plus  Odżelaziacz wody Supreme OxylineE 28 Plus
Producent: SUPREME
Cena:

3 660,00 zł

Cena netto: 2 975,61 zł

Jak działają odżelaziacze, odmanganiacze do wody?

Odżelazianie wody polega na zamianie rozpuszczonych związków żelaza w związki nierozpuszczalne. Są one zatrzymywane na złożu filtracyjnym i napowietrzane, dzięki czemu następuje usunięcie wolnego dwutlenku węgla, a odczyn wody staje się wyższy. Podczas napowietrzania wytrąca się wodorotlenek żelazawy, a powstały kwas siarkowy obniża odczyn wody poniżej 5-ciu pH. Wtedy następuje koniec procesu odżelaziania. Z kolei odmanganianie wody zależy od jej odczynu. Najkorzystniej przebiega ono przy pH niższym od 10. Sole manganu rozpuszczone w wodzie są trwalsze od soli żelaza. Dlatego też do ich usunięcia potrzebne są odpowiednie katalizatory. Najbardziej popularne złoża sedymentacyjne do stacji uzdatniania wody to Filter AG, Birm i niezwykle skuteczne złoże filtracyjne Greensand, w które wyposażone są odmanganiacze i filtry do odżelaziania wody dostępne w EKO-SERWIS POLSKA.

Czy warto stosować odżelaziacz wody do domu jednorodzinnego?

Woda, która posiada dużą ilość związków żelaza i manganu nie tylko posiada charakterystyczny smak i zapach. Tworzy ona także mało estetyczny nalot w kolorze żółtobrunatnym, zatyka przewody oraz może powodować szybszy rozwój korozji i bakterii żelazowych. Stwarza również kłopoty podczas prania, ponieważ tworzy trudne do usunięcia plamy i zabrudzenia. Dlatego też warto zdecydować się na odżelaziacz do wody, który pomoże Ci skutecznie uporać się z tymi problemami.

Filtr do wody, odżelaziacz — oferta

W EKO-SERWIS POLSKA znajdziesz różnego rodzaju systemy uzdatniania wody. Dostępne są u nas zarówno filtry odwróconej osmozy, filtry mechaniczne do wody, jak i osmozy przemysłowe czy też zmiękczacze wody. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najdogodniejszą opcję dla siebie. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl