Idealny filtr do wody ze studni: Kompletny przewodnik

Idealny filtr do wody ze studni: Kompletny przewodnik

Zastanawiasz się, jaki filtr do wody ze studni jest najlepszy? To zrozumiałe. Jakość wody ze studni bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też dziś przeniesiemy się w świat filtrów do wody, które zapewniają czystość i bezpieczeństwo każdej używanej przez nas kropli tego życiodajnego płynu. To kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci dokonać najwłaściwszego wyboru. Zapraszamy do lektury!

Uzdatnianie wody ze studni: potrzeba czy konieczność?

Bardzo wielu ludzi korzysta z możliwości posiadania własnego ujęcia wody. W związku z tym decydują się na odwiert w celu wykonania studni głębinowej. Jednak wbrew pozorom taka woda niekoniecznie musi nadawać się do bezpośredniego spożycia. Wszystko zależy od środowiska, w którym został wykonany odwiert. Niejednokrotnie okazuje się, że woda w studni głębinowej zostaje zanieczyszczona spływami z pól rolniczych, w tym pestycydami i środkami chwastobójczymi. Poza tym bardzo częsty problem stanowi zbyt wysokie stężenie żelaza, manganu oraz nadmierna twardość wody. A jeśli studnia jest zbyt płytka, w wodzie mogą pojawić się bakterie, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy. Dlatego też woda ze studni głębinowej może wymagać różnego rodzaju filtracji, zależnie od jakości wody i występowania specyficznych zanieczyszczeń.

Jaki filtr do wody ze studni wybrać?

Istnieje kilka rodzajów filtrów do wody. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Filtracja wstępna

Podstawą jest filtracja mechaniczna, która zapobiega przedostawaniu się większych cząstek zanieczyszczeń do systemu. W związku z tym filtry mechaniczne do wody stanowią pierwszy element systemu filtracji. Odpowiadają za zatrzymanie piasku, drobnego żwiru, większych zawiesin, a także chronię głowice innych filtrów. Jeśli posiadasz studnię głębinową, do wstępnego oczyszczania wody wybierz filtry o dużej powierzchni filtracyjnej. 

Filtry do odżelaziania

Kolejna kwestia to podwyższone stężenie żelaza i manganu w wodzie. Pierwszym objawem są rdzawo żółte zacieki pojawiające się na armaturze i sprzętach AGD. Dlatego też gdy istnieje problem z wysoką zawartością żelaza lub manganu, warto zainwestować w filtry do odżelaziania wody. Zbyt duża ilość tych metali może przynieść wiele problemów, a odpowiedni filtr szybko poprawi jakość wody.

Filtry odwróconej osmozy — najwyższy standard czystości

Filtry odwróconej osmozy zapewniają pełne spektrum oczyszczania, oferując tym samym najczystszą wodę. Najczęściej montuje się filtry z membraną osmotyczną pod zlewem kuchennym. Są one zdolne do usunięcia najmniejszych cząstek i zanieczyszczeń, nawet tak małych jak cząsteczki soli. Decydując się na tego typu filtr do wody, masz pewność, że uzyskasz krystalicznie czystą wodę pozbawioną pestycydów, chloru, mikrowłókien plastiku, jonów wapnia, magnezu, żelaza, manganu, metali ciężkich, pierwiastków radioaktywnych oraz większości bakterii i wirusów. Ogromną zaletą zastosowania filtrów odwróconej osmozy, jest możliwość spożywania wody bez uprzedniego przegotowania. Najnowocześniejsze modele posiadają opcję wtórnego mineralizowania wody w pierwiastki takie jak wapń i magnez, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Sterylizacja UV — pełna higiena Twojej wody ze studni

Na koniec pamiętaj, że bardzo ważna jest sterylizacja bakteriobójcza. Pojawiające się w wodzie bakterie i wirusy mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Lampy UV do wody wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe do unieszkodliwiania drobnych organizmów i bakterii. Lampy bakteriobójcze powinny stanowić ostatni etap filtracji, ponieważ woda, która do nich wpływa, powinna być już oczyszczona, a tym samym klarowna.

Podsumowanie

Decydując, jaki filtr do wody ze studni wybrać, pamiętaj, że ważne jest uwzględnienie wszystkich faz procesu — od filtracji mechanicznej, poprzez odżelazianie, aż do sterylizacji UV. Dlatego też najlepiej zdecydować się wielopoziomowe systemy uzdatniania wody dostępne w EKO-SERWIS POLSKA. Zapoznaj się z naszą ofertą, wybierz filtr do studni głębinowej, który spełni Twoje oczekiwania i ciesz się krystalicznie czystą wodą o każdej porze dnia i nocy!

Najczęściej zadawane pytania

  1. Jaki filtr do wody ze studni powinienem wybrać? Wybór zależy od potrzeb, ale wielopoziomowy system uzdatniania wody będzie optymalny.
  2. Dlaczego filtr do studni głębinowej jest potrzebny? Filtracja jest kluczowa do ochrony zdrowia i sprzętu AGD przed zanieczyszczeniami i ciężkimi metalami.
  3. Czy faktycznie potrzebuję sterylizacji UV? Jeśli w wodzie mogą występować drobne organizmy i bakterie, sterylizacja UV będzie bardzo ważna.
  4. Czy filtry odwróconej osmozy są konieczne? Są one bardzo użyteczne w usunięciu najmniejszych cząstek zanieczyszczeń, niemniej ich wybór zależy od specyfiki wody.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl