Czy zmiękczacz wody może poprawić Twoje zdrowie? Odkryj prawdę!

Czy zmiękczacz wody może poprawić Twoje zdrowie? Odkryj prawdę!

Zastanawiałeś się kiedyś, jak działa zmiękczacz wody? Urządzenia tego typu są obecnie bardzo popularne, a ich zainstalowanie przynosi wiele korzyści. Dlaczego system zmiękczania wody jest konieczny i czy faktycznie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie? Odpowiadamy!

Co to jest zmiękczacz wody?

Twarda woda to zjawisko, które dotyczy mieszkańców całej Polski. Prowadzi ono do wielu konsekwencji; twarda woda to problemy z osadem, a także wysokim napięciem powierzchniowym wody, które może wpływać destrukcyjnie na posiadane przez nas sprzęty gospodarstwa domowego. Jak temu zapobiec? Najlepszym sposobem jest zainwestowanie w zmiękczacz wody, który działając zgodnie z zasadą wymiany jonowej, pomoże pozbyć się twardej wody.

Jak zmiękczacz wody wpływa na zdrowie?

Używanie zmiękczacza wody pozwala nam na spożywanie wody krystalicznie czystej, która nie zostaje jednak pozbawiona cennych składników mineralnych. Dzięki spożywaniu wody miękkiej, powstałej po przejściu przez profesjonalny zmiękczacz wody, nasza skóra oraz włosy zyskają pożądane nawilżenie, oraz blask! Przyjmowanie twardej wody wpływa negatywnie przede wszystkim na skórę – staje się ona sucha, matowa oraz ma skłonności do stanów zapalnych.

Wpływ zmiękczacza wody na urządzenia AGD

Zamontowanie zmiękczacza wody to również skuteczny sposób na ochronę urządzeń gospodarstwa domowego. Twarda woda może doprowadzić do zatkania się rur; tworzy ona bowiem osad, który w wielu przypadkach uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie tego sprzętu.

Zmiękczacz wody – jaki wybrać, by służył nam jak najlepiej?

Jaki zmiękczacz wody wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta, a także okoliczności, w jakich urządzenie ma pracować. Do najczęściej występujących rodzajów zmiękczaczy wody należą:

  • zmiękczacze dwuelementowe,

  • zmiękczacze kompaktowe.

Oba rodzaje urządzeń posiadają podobny schemat działania, a także składają się z praktycznie tych samych elementów. W przypadku kompaktowych zmiękczaczy wody mamy jednak do czynienia ze schowaniem wszystkich części w obudowie. Jeśli inwestujemy w zmiękczacze dwuelementowe, to konieczne jest zamontowanie butli, głowicy sterującej osobno niż zbiornik na sól.

Zmiękczacz wody – co ile regeneracja?

Do tego, by nasz zmiękczacz wody działał niezawodnie, potrzebna jest regeneracja. To nic innego, jak proces mający na celu przywrócenie zdolności wymiennych złoża. Przyjmuje się, że przy średniej wielkości zmiękczaczu, konieczne jest przeprowadzenie regeneracji co cztery metry sześcienne.

Istotną kwestią jest również to, jaką twardość wody ustawić na zmiękczaczu. Urządzenia te umożliwiają samodzielne regulowanie twardości wody. Jeśli chcemy, by nasza woda była zdrowa, a jednocześnie nie zakłócała działania urządzeń AGD, wówczas jej twardość powinna mieścić się w przedziale 50-100 mg CaCO3/l, czyli 3-6 stopni dH.

Jeśli planujesz inwestycje w profesjonalny sprzęt, który pomoże Ci w walce w twardą wodą w Twoim domu czy mieszkaniu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które pomogły już wielu klientom z całej Polski. Nasze systemy uzdatniania wody oraz zmiękczacze wody są niezawodne – przekonaj się o tym osobiście!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl